Často kladené otázky

Přestože je briz teprve nováček, spuštěn ve zkušebním provozu 8.8.2023, i tak se vyrojila spousta dotazů, jak ho vlastně používat :) Zkusím zde na některé nejčastější dotazy odpovědět.

Jak je to s placením za Briz

Prozatím jedeme ve zkušebním provozu, čímž sbíráme zpětnou vazbu uživatelů, a tak celý briz necháváme prozatím zcela zdarma. Bohužel není možné provozovat BRIZ zdarma po delší dobu, jelikož pro provoz modelů umělé inteligence se využívají servery se špičkovými grafickými kartami nVidia. Náklady na provoz takových serverů jsou asi 500 násobné oproti běžným základním hostingům za pár desítek Kč měsíčně :) Cenová politika je zatím v jednání a určitě budu rád, pokud mi dáte své tipy či nějaké názory na to, kolik by služba ideálně za vás měla stát na info@briz.cz a nebo do zprávy mě na profilu na X (Twitter).

Proč je k registraci potřeba telefonní číslo

Prozatím je to pro nás nejjednodušší způsob, jak bojovat proti spamu či nějakým hromadným nevyžádaným registracím. Internet je bohužel divočina a bezpečnost nepodceňujeme. Zvažujeme však i nějaké alternativy jako přihlašování přes Facebook atd. Kdyby někdo z nějakého důvodu nemohl dokončit registraci skrze tento krok, stačí mi napsat a nějak to pořešíme :)

Něco mi nefunguje

Tak tomu klidně věřím :) Prosím o popis problému na info@briz.cz a nebo do zprávy u mě na profilu na X (Twitter).

Místo oken to dělá zrcadlo, místo dveří okno atd

Toto se občas vskutku děje, řešením je pohrát si s parametrem "kreativita - přesnost" pod tlačítkem "Zobrazit nastavení". Výchozí hodnota je 0.3 a poskytuje obecně dobré výsledky s ohledem na kreativitu i přesnost. Pokud však začne Briz příliš tápat s tím, co je a není okno atd, je dobré zvednout hodnotu přesnost třeba na 0.4 nebo 0.5. Maximum je 1.0, což způsobí, že bude původní fotka dodržena velice přesně, většinou až tak, že to není moc k užitku, ale každý na to může mít jiný názor :) Naopak kdo chce trošku víc experimentovat, může si stáhnout přesnost klidně někam k 0.2, kde bude Briz trošku kreativnější, ale zase za cenu toho, že občas někde přidá či ubere okno atd. Pro zajímavost hodnota 0.0 způsobí, že již nebude na původní fotku brán ohled a briz bude generovat jakoby z "čisté vody" pouze na základě zadání. Doporučuji vyzkoušet a experimentovat.

Dal jsem fotku prázdné místnosti a BRIZ mi z ní udělal krásnou, ale v zásadě zase prázdnou místnost

Zde jsou různá řešení tohoto "problému":

1) Snížit přesnost, čímž začne být Briz více kreativní a i do prázdné místnosti něco vymslí. To funguje někdy a většinou jen částečně, než se začnou zase ztrácet nosné architektovnické prvky.

2) Lepší způsob je tzv. dokreslování. U každé fotky v uživatelské pracovně je taková Paletka, na kterou stačí kliknout a tím se otevře rozhraní dokreslování a odmazávání. Stačí pak zakreslit v prázdné místnosti například poměrně velkou oblast (např. celou podlahu vč části stěn), vše musí být vyplněné a bílé. Tj. např. jakoby celá dolní polovina fotky bude bílá. Do políčka dole se pak napíše například. living room, nebo kitchen, bedroom atd. Tím dojde k dogenerování věcí typických pro danou místnost do vybrané oblasti. Pokud je výsledek dobrý, lze pak tuto fotku znovu vybrat a znovu poté z ní generovat nějaký výsledek už v nastaveném stylu.